5. Korona Dziadowice 0 bz

Aktualności

Sparta Grąbków mistrzem w sezonie 2010/2011!!!

• autor: gminnaliga, 2011-05-16 09:29

Konia z rzędem temu, kto przed startem sezonu 2010/2011 trafnie wytypował tegorocznego mistrza Gminnej Ligi Piłki Nożnej. Któż bowiem postawił by na drużynę, która w 12 meczach poniosła 9 porażek i zdobyła zaledwie 7 punktów. Jak się jednak okazało to właśnie ta sama drużyna, która w poprzednim sezonie zajęła ostatnie miejsce w tabeli, w tym już  na pewno zostanie po raz pierwszy w swojej historii jej tryumfatorem.

Mistrzostwo drużyna z Grąbkowa zapewniła sobie dzięki zwycięstwu 4:1 nad Retro Bibianna. Grająca już tylko o przysłowiową pietruszkę drużyna z Bibianny na mecz stawiła się bez kilku swoich podstawowych zawodników. Natomiast Sparta wystawiła swój optymalny skład chcąc za wszelką cenę wygrać to spotkanie i już na kolejkę przed końcem zapewnić sobie upragniony tytuł. Początek meczu to wizualna przewaga Sparty, choć to Retro wyprowadzało groźniejsze ataki, posyłając prostopadłe piłki pomiędzy obrońców z Grąbkowa. Pierwsza bramka zdobyła jednak Sparta Grąbków, która wyszła na prowadzenie po ładnym lobie Dawida Jóźwiaka. Podobnie jednak jak w meczu z KS-em strzelona bramka uśpiła nieco czujność obrońców Sparty, którzy dali się zaskoczyć kolejną prostopadła piłką, po której do sytuacji sam na sam z bramkarzem doszedł Mariusz Lasota. Napastnik z Bibianny z zimną krwią wykorzystał okazję i doprowadził do wyrównania. Po straconej bramce piłkarze z Grąbkowa powiedzieli do siebie  kilka mocnych słów, co wyraźnie dało efekt, gdyż już po kilkunastu minutach bramkę na 2:1 zdobył rozgrywający tego dnia bardzo dobre zawody Tomasz Harasny. Po przerwie Sparta jeszcze bardziej przycisnęła drużynę z Bibianny, co przełożyło się na kolejne 2 bramki, których strzelcem był Dawid Jóźwiak. Pewna gra w obronie pozwoliła utrzymać wysokie prowadzenie i po końcowym gwizdku piłkarze z Grąbkowa mogli zacząć świętować mistrzostwo.

Bezpośredni rywal Sparty do tytułu, czyli Korona Dziadowice rozgromił Zryw Kotwasice 11:0. Dzięki temu zwycięstwu Korona awansowała na drugie miejsce w tabeli i za tydzień spotka się z Oldboy-ami w meczu o wicemistrzostwo.

Jedno z najciekawszych widowisk w tym sezonie stworzyły w tej kolejce KS Malanów i Sołectwo Czachulec. Mecz tych drużyn w poprzedniej rundzie także dostarczył wielu emocji.Spotkanie lepiej zaczęła drużyna z Czachulca, która grała dokładniej, twardo w obronie i nie pozwalała zawodnikom z Malanowa na grę piłką. Dysponując szybkimi i zdecydowanymi napastnikami Sołectwo bardzo groźnie kontratakowało. Po jednej z tego typu  akcji bramkę zdobył Patryk Kaczmarek. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Po przerwie na boisku w drużynie KS-u pojawili się Mateusz Filipowicz i Bartosz Tomczyk, którzy jak się później miało okazać odegrali kluczowe role w tym spotkaniu. Najpierw po bramce wspomnianego już Filipowicza KS wyrównał. Jednak po kilku minutach po ładnej akcji Sołectwo ponownie wyszło na prowadzeni. Bramkę zdobył ponownie Patryk Kaczmarek. W końcówce meczu swojego gola dołożył Bartosz Tomczyk i wynik brzmiał 2:2. Gdy wszyscy czekali już na końcowy gwizdek arbitra, decydujący cios zadał KS. W ostatnie akcji meczu, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę zdobył Rafał Pietrzak. Tym samym Malanowianie zrewanżowali się drużynie z Czachulca za porażkę w poprzedniej rundzie.