Aktualności

Remis Retro z Oldboy-ami, czyli gdzie dwóch się bije tam...

• autor: gminnaliga, 2011-04-18 11:23
Remis Retro z Oldboy-ami, czyli gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta

17 kwietnia odbyła się trzecia kolejka spotkań Gminnej Ligi Piłki Nożnej. Tym razem na miano meczu kolejki zasługiwał pojedynek Retro Bibianna z Oldboy Malanów. Mecz miał przebieg niczym jedno z opowiadań Alfreda Hitchcocka, na początku mieliśmy więc trzęsienie ziemi, a potem emocje tylko rosły.

Już w pierwszej akcji meczu, po pięknym podaniu nad całą linią obrony Oldboy-ów na czystą sytuację wyszedł napastnik zespołu z Bibianny – Mariusz Lasota, który pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali. Drużyna z Malanowa, która w rundzie wiosennej tylko wygrywała nie była przygotowana na taki cios już  na samym początku spotkania. Tak szybko stracona bramka wprowadziła w szeregi Oldboy-ów dużo nerwów i chaosu w grze. Drużyna, która do tej pory zadziwiała wszystkich pewną grą w defensywie, mądrą grą w środku pola i szybkimi atakami w pierwszej połowie wczorajszego meczu nie prezentowała żadnej z tych cech. Wszystkie ataki kończyły się przed polem karnym Retro. Napastnicy nie dostawali dokładnych podań. Zawodników Oldboy paraliżowała wizja oddalającego się z każdą uciekającą minutą mistrzostwa ligi. Dopiero po przerwie akcie Oldboy-ów zaczęły się „kleić”. Kilkukrotnie ich napastnik stawał oko w oko z bramkarzem Retro, jednak za każdym razem brakowało albo szczęścia albo precyzji. Po kilku nieudanych próbach sforsowania bramki przeciwnika w końcu wyrównującego gola dla Oldboy-ów zdobył Marcin Gruszczyński. Do końca spotkania żadnej ze stron nie udało się już zdobyć zwycięskiej bramki. Nierozstrzygnięty wynik najbardziej ucieszył pauzującą w tej serii gier Spartę Grąbków.

W drugim niedzielnym meczu efektowne zwycięstwo po dwóch porażkach z rzędu odniosło Sołectwo Czachulec, które od nowego sezonu występować będzie pod nazwą Olimpik Czachulec.

W ostatnim wczorajszym pojedynku zmierzyły się  Korona Dziadowice z KS Malanów. Rozgrywany na boisku w Malanowie mecz zgromadził sporą liczbę widzów, czemu sprzyjała bardzo ładna, słoneczna pogoda. Spotkanie, choć zakończyło się wysokim zwycięstwem Korony było bardzo wyrównane. Tak wysoka porażka drużyny z Malanowa ( 1:5 ) to w dużej mierze wynik indywidualnych błędów bramkarza KS-u. Honorowego gola dla zespołu z Malanowa zdobył, po kąśliwym uderzeniu z około 25 metrów Waldemar Urbaniak.