Aktualności

Podsumowanie rundy jesiennej Gminnej Ligi Piłki Nożnej...

• autor: gminnaliga, 2017-11-09 11:11
Podsumowanie rundy jesiennej Gminnej Ligi Piłki Nożnej 20017/2018

Z końcem października  zakończyła się runda jesienna Gminnej Ligi Piłki Nożnej  sezonu 2017/ 2018 W rundzie jesiennej wystąpiło  6 drużyn , rozegrano 23 mecze,  a jeden mecz został przełożony na rundę wiosenną.  Pierwsza kolejka tegorocznych rozgrywek rozpoczęła się  27.08.2017 gdzie obrońca tytułu Tornado Targówka pokonał zespół PKS Dziadowice Folwark w ostatnich minutach meczu wygrywając 4:3  w kolejnym meczu zespół Spart Grąbków pokonał KS Malanów 6:5 a  w ostatnim pojedynku Retro Bibianna ograł 2:0 Oldboy Malanów. Już po pierwszej kolejce było widać ze ten sezon będzie bardzo zacięty , wyrównany oraz emocjonujący.
       Po IX kolejkach na szczycie tabeli znajduje się drużyna Sparty Grąbków którzy zostali mistrzem jesienni  gromadząc 22 punkty. Drużyna z Grąbkowa nie zaznała porażki w tegorocznych rozgrywkach wygrywając  8 spotkań oraz remisując jeden mecz . Na drugim miejscu znajduje się drużyna Retro Bibianna, która uzbierała 15 punktów a na ostatnim miejscu podium Oldboy Malanów zdobyli  11 punktów . Na kolejnych miejscach znajdują się  PKS Orzeł Dziadowice Folwark (7 pkt.) , Tornado Targówka (7 pkt.) tabele zamyka drużyna KS Malanów która ma na swoim koncie 4 punkty . Najbardziej bramkostrzelną drużyną w tegorocznych rozgrywkach jest drużyna Sparty Grąbków którzy  trafiali do bramki przeciwnika 40 razy , a drużyną która straciła najwięcej bramek  jest drużyna  KS Malanów (42 bramki).
       W klasyfikacji strzelców prowadzi Kacper Janicki z drużyny Sparta Grąbków który zdobył 13 bramek. Na drugim miejscu  z 10 bramkami znajduje się  Igor Marciniak z Tornado Targówka a na trzecim miejscu  z  7 bramkami znajdują się Emil Harasny (Sparta Grąbków) oraz Mieszko Muszalski (Retro Bibianna).  W rozegranych  23 meczach sędzia pokazał 33 żółte kartki oraz 3 czerwone. Przed nami przerwa zimowa warto dobrze wykorzystać wolny czas na wzmocnienie kadry, odpoczynek oraz regeneracje siły bo już niedługo kolejne zmagania GLPN.