gminnaliga - strona nieoficjalna

Czy w GLPN powinien zostać wprowadzony zakaz przekładania meczów?

Retro Bibianna 3:2 PKS Orzeł Dziadowice Fol.
KS Malanów 11:5 Tornado Targówka
Oldboy Malanów 1:7 Sparta Grąbków

Inna » Inne rozgrywki
1. Sparta Grąbków 43 bz
2. Retro Bibianna 27 bz
3. PKS Orzeł Dziadowice Fol. 19 bz
4. KS Malanów 16 plus
5. Tornado Targówka 16 minus
6. Oldboy Malanów 11 minus

Co dalej z Gminną Ligą Piłki Nożnej??

• autor: gminnaliga, 2017-07-25 14:30

Wydarzenia z ostatnich dwóch sezonów, częste walkowery oraz wycofanie się najpierw Korony Dziadowice, później Olimpiku Czachulec skłaniają do zastanowienia się nad przyszłością GLPN. Należy bowiem dopilnować, aby przyszłoroczny jubileusz 15-lecia tych  rozgrywek był jubileuszem radosnym, a nie stypą.

Gminna Liga od kilkunasty lat jest świetnym projektem, który umożliwia sportową rywalizację na poziomie amatorskim wszystkim fanom piłki kopanej. Jak każdy projekt miewała ona lepsze i gorsze okresy. Liczba drużyn raz była większa, a raz mniejsza. Trwałość tych rozgrywek wymaga jednak starannego nimi zarządzania i dostosowywania do zmieniającego się otoczenia. Dzisiejsza oferta spędzania wolnego czasu dla młodzieży i dorosłych jest wielokrotnie większa od tej choćby sprzed 10 lat, a sport i ruch na świeżym powietrzu nie jest już tak popularny jaki był w czasach dzieciństwa choćby dzisiejszych trzydziestolatków. Warto jednak zauważyć, że także oferta aktywnego spędzania wolnego czasu w gminie Malanów w ciągu ostatnich lat znacząco się powiększyła. Gminna Liga nie jest już jedyną możliwością do uprawiania piłki nożnej. Jest Liga Halowa, Wakacyjna, turnieje na Orlikach czy Beach Soccer. Od 2006 roku działa także KS Grom Malanów – klub w którym regularnie trenuje blisko 100 zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Jeśli ktoś ma ochotę i lubi piłkę nożną na pewno znajdzie coś dla siebie.
Jak na małą wiejską gminę myślę, że możemy być dumni z tego co wydarzyło się tutaj w sferze sportu w XXI wieku. Jednak nie można popadać w samozadowolenie i poprzestawać na tym co było. Zarówno obiekty jak i organizowane imprezy wymagają ciągłego ulepszania. Ważne, aby przy podejmowaniu takich decyzji były one konsultowane z osobami, które z tych obiektów korzystają lub uczestniczą we wspomnianych imprezach. W związku z tym proszę, aby każdy komu na sercu jest dobro i rozwój Gminnej Ligi w komentarzach pod niniejszym newsem wypowiedział się jak widzi jej przyszłość. Co należy zmienić i w jaki sposób? Wasze wypowiedzi zostaną zebrane i przedstawione podczas zebrania kapitanów drużyn GLPN, które zaplanowaliśmy na najbliższy wtorek ( 1 sierpnia 2017 r. o godz. 14:30 w Sali sportowej w Malanowie). Mam nadzieję, że wasze pomysły oraz wspólna dyskusja z kapitanami drużyn pozwoli wypracować rozwiązania, które sprawią, że Gminna Liga przetrwa trudniejsze czasy i dalej będzie cieszyć lokalną społeczność piłkarską.

Łukasz Jasiak (wieloletni zawodnik, koordynator i organizator GLPN)

autor: ~Obserwator 2017-07-25 17:02:48

avatar Nie niestety nie da się ukryć, że liga powoli nasza się kończy. Ale ludzie się starzeją Ci co przez lata walczyli na boiskach GLPN. Dzieciaków coraz mniej, a jeśli mają chęć grać to raczej grają w szeregach Gromu. Mecze Gromu w sobotę przeważnie w niedziele, więc już się nie chce. Dużo osób a to szkola, praca , rodzina. Tamten pijany nie będzie go, tamtemu się nie chce.
Te drużyny co już nie grają zawsze po tych 7-8 ludzi chętnych do gry mieli.
Więc moja wizja jest taka, żeby przenieść ligę na orliki. To jest tylko taka moja mała sugestia do przedyskutowania.
Lecz z drugiej strony szkoda tych naszych boisk.

autor: ~rysika 2017-07-25 17:47:41

avatar Mam pytani czy druzyny z innych lig moga brac udzial w glpn?

autor: ~kibic 2017-07-26 07:46:12

avatar a jakie drużyny np i skąd

autor: ~Piotrek Bukowiecki 2017-07-26 16:13:07

avatar Kilka pomysłów na zwiększenie atrakcyjności:
- 3 lub 4 rundy rozgrywek
- zaproszenie reprezentacji z sąsiednich gmin (może Kawęczyn czy Ceków albo i gmina wiejska Turek, jest jeszcze Tuliszków
- zabieganie w OZPN o jak najwięcej meczów Gromu w sobotę
- ewentualnie mecze GLPN w sobotę, przynajmniej część meczów

Przeniesienie ligi na orliki byłoby zaprzepaszczaniem pięknej tradycji i historii, dlatego takie rozwiązanie uważam za ostateczną ostateczność :(

autor: ~Grzegorz Kowalski 2017-08-08 23:34:08

avatar Myślę, że zaproszenie drużyn z sąsiednich gmin jest jak najbardziej dobrym pomysłem ale musiałoby się wiązać z posiadaniem przez nie odpowiednich boisk (utrzymanych) jak również partycypacją kosztów GLPN (sędziowie, woda, ew. dojazdy). Z punktu widzenia prezesa Gromu uważam, GLPN mogłaby funkcjonować w systemie LATO (orlik)-ZIMA (hala).

autor: ~kiki 2017-08-12 12:54:58

avatar no np druzyna z szadowa moz by byla

Autor: Treść:pozostało znaków:

VII kolejka - 23.10.2016 r.
Ładowanie...