Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2016/2017

• autor: gminnaliga, 2016-10-31 10:24

Z końcem października zakończyła się runda jesienna Gminnej Ligi Piłki Nożnej sezonu 2016/2017. Po dwóch miesiącach walki i 19 rozegranych spotkaniach nadszedł czas na odpoczynek i regenerację sił przed rundą wiosenną. Tegoroczny sezon GLPN rozpoczął się 11 września na boisku piłkarskim w Bibiannie od meczu Retro Bibianna – Tornado Targówka.  Mecz zakończył się remisem 2:2. W związku z tym, że w pierwszej kolejce drużyny Korony Dziadowice i Olimpiku Czachulec podobnie, jak to miało miejsce w poprzednim sezonie nie były w stanie skompletować składu postanowiły, że obie drużyny połączą się i stworzą jedną drużynę pod nazwą Olimpik Czachulec.

Mistrzem jesieni  sezonu 2016/2017 została drużyna Retro Bibianna, która w całej rundzie odnotowała 4 zwycięstwa i jeden remis gromadząc łącznie 13 punktów. Tuż za plecami Retro Bibianna, na drugim miejscu uplasowała się drużyna Tornado Targówka, której marzy się zdobycie pierwszego tytułu w historii klubu. Zawodnicy z Targówki również zgromadzili 13 pkt. Na najniższym stopniu podium w rundzie jesiennej uplasowali się zawodnicy Oldboy Malanów zdobywając  10 pkt. Tuz za podium, na czwartym miejscu przerwę w rozgrywkach przezimują zawodnicy KS Midway Malanów – 7 pkt. Na piątym miejscu rundę jesienną zakończyli mistrzowie z poprzedniego sezonu, zawodnicy PKS Orzeł Dziadowice Fol. – 6 pkt. Z trzema punktami rundę kończy drużyna Sparty Grąbków. Niestety z zerowym dorobkiem tabelę zamykają zawodnicy Olimpiku Czachulec. Warto przypomnieć, że zwycięzca tegorocznych rozgrywek zagra w przyszłym sezonie w I rundzie Pucharu Polski na szczeblu KOZPN, tak więc walka o zwycięstwo będzie trwała do samego końca.

Ciekawie również wygląda sytuacja w klasyfikacji strzelców. Z dorobkiem 9 bramek w klasyfikacji prowadzi Mieszko Muszalski z Retro Bibianna. Tuż za ich plecami z 8 bramkami na koncie plasuje się Kacper Lament, również zawodnik z Retro Bibianna. Trzecie miejsce ex aequo z dorobkiem 7 bramek zajmują: Dawid Kałuża (Tornado Targówka), Cezary Nizołęcki (PKS Orzeł Dziadowice Fol.) oraz Przemysław Krawiec (Retro Bibianna). Jak widać rywalizacja o miano najlepszego strzelca ligi w tym sezonie będzie bardzo zacięta, podobnie jak walka o mistrzostwo. W podsumowaniu nie może zabraknąć informacji o tym czego zawodnicy nie lubią najbardziej – czyli kartek. W rozegranych dotychczas 19 spotkaniach sędziowie pokazali 2 czerwone oraz 24 żółte kartki.

Przed nami teraz długa zimowa przerwa, warto więc ją dobrze wykorzystać, wzmocnić kadrę i czekać na początek rundy wiosennej. Miejmy nadzieję, że zima będzie jak głodówka i spowoduje, że gdy tylko boiska znowu się zazielenią wypełnią je spragnieni gry piłkarze z drużyn GLPN.