PKS Orzeł Dziadowice Fol. mistrzem GLPN 2015/2016

• autor: gminnaliga, 2016-06-20 09:14

Za nami kolejny emocjonujący sezon Gminnej Ligi Piłki Nożnej w Malanowie. W niedzielę 05.06.2016 r. odbyły się ostatnie cztery mecze sezonu 2015/2016 r. Wtedy to dowiedzieliśmy się, które drużyny zajęły miejsca na podium, a kto zdobył koronę króla strzelców. Po raz pierwszy w historii swoich startów w lidze mistrzem została drużyna PKS Orzeł Dziadowice Fol., która na podium wyprzedziła KS Malanów oraz Retro Bibianna. W tegorocznych rozgrywkach zawiódł zeszłoroczny mistrz i obrońca tytułu Olimpik Czachulec, który zaledwie z dorobkiem 4 pkt. zajął ostanie miejsce w lidze. Być może drużyna Olimpiku próbowała się dostosować do powiedzenia „obróć tabelę, a będziesz na czele”.

Niestety to, co było problemem w rundzie jesiennej, czyli problemy ze składem, granie w niepełnym składzie, a nawet oddanie meczu walkowerem powtórzyło się również w rundzie wiosennej. Czy to oznacza, że drużyny, które miały z tym największy problem nie przystąpią do kolejnych rozgrywek? Czy jednak zmobilizują się na nowo i zaskoczą wszystkich w nowym sezonie? Czas pokaże. Świetną dyspozycję w rundzie wiosennej zanotowali zawodnicy KS Malanów, którzy nie przegrali żadnego meczu, co pozwoliło im odrobić sześciopunktową stratę do drugiego miejsca z rundy jesiennej i zdobyć wicemistrzostwo. Cieszyć może również fakt, że po słabym ubiegłorocznym sezonie odrodziła się drużyna Sparty Grabków i na pewno w przyszłym sezonie włączy się do walki o zwycięstwo. Dla wielu liczba 13 przynosi pecha, lecz dla Przemysława Tygielskiego okazała się szczęśliwa. Dlaczego? Liczba ta pozwoliła na zdobycie tytułu króla strzelców, gdyż właśnie tyle razy po jego strzałach bramkarze musieli wyciągać piłkę z siatki. Kulminacyjnym punktem sezonu 2015/2016 Gminnej Ligi Piłki Nożnej w Malanowie były XIII Dni Malanowa, podczas których odbyło się uroczyste podsumowanie rozgrywek oraz wręczenie nagród ufundowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malanowie. Każda z drużyn biorąca udział w rozgrywkach otrzymała nagrodę finansowa oraz piłkę, natomiast najlepsza trójka oprócz wspominanych nagród puchary oraz nagrody rzeczowe. Dodatkowo drużyna PKS Orzeł Dziadowice Fol. jako mistrz zapewniła sobie udział w I rundzie Pucharu Polski na szczeblu KOZPN w przyszłym sezonie. Pamiątkowy puchar wręczono również najlepszemu strzelcowi ligi. Dekoracji drużyn dokonali Sławomir Prentczyński – wójt gminy Malanów oraz Łukasz Jasiak – dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Malanowie.

Tabela:

M.

Nazwa drużyny

Bilans

Pkt.
 1.

PKS Orzeł Dziadowice Fol.

2.

KS Malanów

3.

Retro Bibianna